فعال سازی معادن استان یزد توسط شرکت های بزرگ معدنی

طرح احیای معادن کوچک استان یزد

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، در راستای فعالیت های اجرایی طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس جلسه ای با حضور معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، نماینده شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در استان یزد، رییس خانه معدن استان، رییس نظام مهندسی معدن استان، کارشناس ستاد طرح، کارشناسان سازمان صمت و همچنین با حضور مدیر مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو و بهره برداران معدنی در محل سازمان صمت استان تشکیل شد.
در این جلسه سید محمد ابریشمی؛ مدیر مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو نسبت به خرید سنگ استخراجی با آنالیز مشخص از کلیه معادن شعاع 200 کیلومتری این مجتمع طی یک فراخوان عمومی ابراز تمایل کرد.
در ادامه با عنایت به تمایل بهره برداران معدنی و افزایش ارزش افزوده محصول تولیدی، نسبت به تشکیل کنسرسیوم با حمایت شرکت های بزرگ معدنی و بهره برداران معادن تصمیم گیری شد.
با توجه به تفاهم نامه شرکت صنعتی و معدنی چادرملو با طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، برنامه این شرکت اولویت در سرمایه گذاری جهت احداث کارخانه فرآوری هماتیتی در این استان یزد می باشد.
با توجه به اینکه در این استان حدود 30 معدن فعال و 22 معدن غیر فعال (مطابق آمار اعلامی سازمان صمت استان در سال 1398) وجود داشته و اکثر معادن غیر فعال استان را معادن هماتیتی تشکیل می دهند، با تشکیل این کنسرسیوم با حمایت بخش خصوصی و همکاری سازمان صمت، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و خانه معدن ایران تا پایان سال 99 فعال شدن بخش عمده معادن هماتیت را در پی خواهد داشت.

دیدگاه ها (0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *