رویدادها

همایش “رونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس” در تاریخ ۸ مردادماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.
طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سال ۱۳۹۶ با امضاء ۲ تفاهم نامه چهار جانبه و بصورت مجزا میان وزارت صمت، ایمیدرو، خانه معدن، شرکت میدکو، گل گهر و انجمن سنگ آهن ایران کار خود را آغاز کرد.
در فاز اول، پنج استان کشور بعنوان پایلوت انتخاب و عملیات اجرایی آن شروع شد. بدلیل موفقیت طرح و استقبال زیاد گروه های هدف، طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس بعنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی در دولت مصوب گردید. در سال ۱۳۹۸ با دستور مقام عالی وزارت، مسئولیت اجرایی این طرح در قالب پروژه اقتصاد مقاومتی به ایمیدرو و سپس توسط ایمیدرو به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران واگذار شد.
شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نمایندگی از ایمیدرو برای اجرای طرح، فعالیت خود را در ۴ حوزه متمرکز کرد:
۱- بسیج کمک های دولت برای راه اندازی طرح
شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برای کمک به اجرای سریع و هرچه بهتر طرح از صندوق بیمه، طرح زیرساخت ها، آموزش و پژوهش، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، سازمان زمین شناسی و اکتشافات مواد معدنی کشور و سازمان صمت استان ها دعوت به همکاری کرد که سازمان های مذکور از این طرح استقبال کردند و تاکنون همکاری خوبی داشته اند.
۲- شناسایی سرمایه گذاران
با توجه به سیاست استفاده از توان بخش خصوصی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اقدام به شناسایی صاحبان سرمایه، دارندگان واحدهای فرآوری مواد معدنی، دارندگان تجهیزات معدنی، سازندگان تجهیزات و ماشین آلات فرآوری، خریداران مواد معدنی و صادرکنندگان مواد معدنی کرد.