مصطفی موذن‌زاده مطرح کرد: نیاز معادن کوچک مقیاس به نگاه فنی و کارشناسی/ تقویت زیرساخت‌ها معادن کشور را رونق می‌‌بخشد

بنیانگذار ایمیدرو با تاکید بر اینکه معادن کوچک احتیاج به نگاهی متفاوت از سوی دولت را دارند، مطرح کرد: فراهم کردن زیرساخت‌ها در راستای توسعه بخش معدن کشور ضرورت دارد.

مصطفی موذن زاده در گفت‌وگو با بیرونیت عنوان کرد: بنگاه‌های متوسط و کوچک مقیاس نیازمند حاکم شدن نگاه فنی و اقتصادی با رویکرد متفاوت هستند، اگر معادن کوچک ساماندهی شود، کمک شایسته‌ای به اقتصاد کشور خواهد شد.

او ادامه داد: اگر ۲۰ معدن مس تجمیع شود، می‌توان دو هزار تن کنسانتره تولید کرد اما برای رسیدن به این هدف نیازمند برنامه‌ریزی و حمایت از معادن کوچک هستیم.

موذن زاده افزود: حمایت از معادن کوچک نیازمند کمک‌های فنی است که دولت با اعمال آن ها شرایط مساعدی را برای اقتصاد کشور فراهم کند.چرا که معادن کوچک مقیاس اغلب در مناطق دوردست و کم برخوردار قرار دارند.

بنیانگذار ایمیدرو با اشاره به اینکه توجیه اقتصادی معادن کوچک مقیاس متفاوت تر است معادن بزرگ است بیان کرد: اگر زیرساخت‌ها برای معادن کوچک مقیاس فراهم شود در مجموع نتیجه بهتری برای اقتصاد کشور خواهد داشت.

موذن زاده در ادامه درباره حمایت وزیر صمت از معادن کوچک مقیاس گفت: مدت زمان زیادی از حضور وزیر در وزارتخانه نمی گذرد، بنابراین نمی‌توان انتظار تحقق ساماندهی وضعیت معادن کوچک مقیاس را داشت و با توجه به فرصت کوتاه وزیر ‌توان نمره‌ای به کارنامه او داد.

به گفته او برای ساماندهی معادن کوچک مقیاس بسیاری از هماهنگی ها باید فراهم شود که مهمترین آن از سوی دولت انجام می گیرد. بنیانگذار ایمیدرو در پایان گفت: کمک‌های فنی و فراهم کردن زیرساخت ها مانند تامین آب و برق برای معادن بسیار مهم است پس از آن سرمایه گذار می تواند با توسعه تسهیلات شرایط لازم را برای بهره‌برداری از معدن فراهم کند.

دیدگاه ها (0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *